اخبار > تجربه شیرین سفر به نصف جهان


 

تعداد بازدید: 210

شماره خبر: ٥٦٥٣

تاریخ: يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦

تجربه شیرین سفر به نصف جهان

 

یکشنبه شب  مورخ یکم بهمن ماه 96 ، دانش آموزان و معلمان پایه نهم دبیرستان دوره اول مفید قلهک به همراه تعدادی از مسئولین مدرسه راهی اردوی تفریحی آموزشی اصفهان شدند. آری! اصفهان! شهر ادب و فرهنگ و هنر ، جایی که تا می توانی برای لختی درنگ و لذت بردن از جای جایش گام بر می داری بی آنکه خسته شوی.
روز اول :
قطار ساعت 21:30 از راه آهن تهران حرکت و حوالی 5 صبح به اصفهان رسید و دانش آموزان در اردوگاه شهید بهشتی مستقر شدند ، پس از اقامه نماز جماعت و اندکی استراحت و پس از صرف صبحانه به سمت باغ پرندگان اصفهان و پس از آن به باغ خزندگان عزیمت کردند. بازگشت به اردوگاه ، صرف ناهار و پس از آن حضور در زمین فوتبال چمن و سالن فوتبال اردوگاه آغاز لحظات پر تحرکی برای دانش آموزان بود که تقریبا 4 ساعت به طول انجامید. پس از اقامه نماز مغرب و عشا و صرف شام  ویژه برنامه ولادت حضرت زینب (س) همراه با جُنگی ویژه که تمام قسمت های آن به عهده دانش آموزان بود به استقبال این روز عزیز و مبارک رفتیم. مولودی خوانی ، استندآپ کمدی و صندلی داغ با حضور مشاور پایه نهم نیز در این برنامه برگزار شد.
روز دوم:
دیدار از کلیسای زیبا و تاریخی وانک اولین برنامه تدارک دیده شده در روز دوم بود که پس از اقامه نماز صبح و صبحانه دنبال شد ، نکته جالب توجه برقرای ارتباط دانش آموزان با توریست ها به زبان انگلیسی بود که در موزه کلیسا اتفاق افتاد، پس از آن نوبت حضور در میدان امام اصفهان و بازدید از مسجد شیخ لطف الله ، عالی قاپو ، مسجد جامع ، مسجد امام و عزیمت به بازار برای خرید دانش آموزان بود. دانش آموزان به اردوگاه بازگشتند و پس از صرف ناهار به سالن و زمین ورزشی رهسپار شدند تا مجددا رقابت سالم و جذاب ورزشی خود را از سر گیرند. شام شب دوم یک اتفاق خوشمزه را رقم زد و همه بعد از صرف پیتزا حد فاصل سی و سه پل و پل خواجو را پیاده روی کردند ، پس از بازگشت به اردوگاه و پیوستن مدیریت محترم مدرسه بار دیگر در جنگ شبانه دوم صندلی داغ را با حضور ایشان و بخش های مختلف برگزار کردند.
روز سوم :
پس از اقامه نماز و صرف صبحانه ، دانش آموزان به فعالیت ورزشی پرداخته و پس از آن به عمارت زیبای چهلستون رهسپار شدند و با حضور مجدد در بازار میدان امام به تهیه سوغات پرداختند، بازگشت به اردوگاه اقامه نماز و صرف ناهار و عزیمت به پارک آبی آبسار برنامه بعدی روز سوم بود که موجب رقم خوردن لحظه هایی شیرین و دوست داشتنی  و پر انرژی برای دانش آموزان بود ، بازگشت از پارک آبی مصادف بود با نظافت و بستن چمدان ها برای بازگشت از اردو و ساعت 22 با حضور در راه آهن اصفهان برای عزیمت به تهران پرونده یک سفر بی نظیر به نصف جهان بسته شد.
در این اردو تمامی مسئولین و معلمان و علی الخصوص مدیریت محترم مدرسه بر توام بودن سیاحت ، تفریح و آموزش اهتمام ورزیدند و در اشاره به نکات علمی ، آموزشی و تربیتی ، فرهنگی نیز پایبند بودند. برگزاری جلسات پاسخ گویی به سولات عقیدتی ، مذهبی ، بحث های آزاد علمی و ... از نکات بارز سفر بود ، همچنین دانش آموزان نحوه تعامل و حس مشارکت طلبی را به نحو احسنت اجرا نمودند.

 

مشاهده عکس ها

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

کليه حقوق اين پورتال متعلق به مجتمع آموزشی مفید می باشد.